Doktor nauk ekonomicznych, wieloletni pracownik samorządowy i naukowy, przewodniczący Komisji ds. Zamówień Publicznych w Śląskim Związku Gmin i Powiatów w Katowicach oraz członek Zarządu Forum Zamówień Publicznych w Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Regulskiego w Katowicach, pomysłodawca ustanowienia Kodeksu dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania zamówień publicznych. Został odznaczony brązowym medalem przez Prezydenta RP za wieloletnią służbę w administracji publicznej, a także Laurem Śląskiego Związku Gmin i Powiatów za zasługi dla samorządowej współpracy. Brał udział w charakterze Eksperta w webinariach zorganizowanych przez Ministerstwo Finansów w ramach Programu Wiedza i umiejętności = kompetencje. Praca zespołu, którym kieruje w jst została doceniona nagrodą w ogólnopolskim konkursie Ekspert Zamówień Publicznych 2023 w ramach kategorii specjalnej: „Zamawiający o wysokim poziomie profesjonalizacji”, zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii wraz z Urzędem Zamówień Publicznych. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa samorządowego i polityki społecznej. Od 12 lat pracuje jako adiunkt w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Prowadzi zajęcia z zamówień publicznych dla organizacji pozarządowych w ramach studiów MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Pozostali prelegenci